V neděli 6. září se odehrál poslední den soutěže. Ráno bylo sice trochu deštivo, ale ani to nezabránilo degustátorům zasednout ke svým porotcovským stolům a hodnotit zbytek přihlášených vín. Nejprve ale v úvodu belgičtí organizátoři na pódiu poděkovali českým pořadatelům a partnerům soutěže. Krátce před dvanáctou hodinou došlo k přerušení hodnocení vzorků a pan Baudouin Havaux, předseda soutěže, slavnostně oznámil příští pořadatelskou zemi. V roce 2021 se soutěž uskuteční v Číně, v oblasti Ningxia, ve městě Yinchuan. Z důvodu nepříznivé situace způsobené koronavirovou krizí se čínští zástupci nemohli ceremoniálu zúčastnit a pomyslnou štafetu si převzít osobně. Poslali ale krátkou zdravici formou videa, které bylo promítnuto spolu s informačním videem o oblasti Ningxia. Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek popřál čínským kolegům hodně štěstí a poslal jim dárek v podobě dřevěné bedny plné moravského vína. Po tomto slavnostním oznámení vyrazila delegace složená z pořadatelů a organizátorů na slavnostní oběd a hodnotitelé pokračovali v degustaci vín.

Po skončení hodnocení a obědě byl pro mezinárodní degustátory připraven další kulturní program v podobě návštěvy hvězdárny a planetária v Brně, hradu Špilberk a podzemí města a dalších památek v Brně. Závěrečným galavečerem se pak Brno a Jihomoravský kraj rozloučil se všemi vinařskými odborníky, kteří do Brna dorazili a slavnostně ukončili letošní specifický ročník.

V pondělí 7. září pak všichni vyrazili na letiště, aby se vrátili domů ke svým běžným činnostem a někteří se připravili na hodnocení dalších vinařských soutěží.