O soutěži vín CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES


O CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES

Concours Mondial de Bruxelles je mezinárodní soutěž vín, kde je přehlášeno a panelem expertů degustováno přes 9 000 vzorků vín. Vína hodnotí zkušení hodnotitelé z celého světa. Jejich hlavním úkolem je vybrat vína výborné kvality, bez ohledu na jejich etiketu či prestiž apelace. Soutěž je jednou z nejprestižnějších mezinárodních akcí ve své kategorii.

Něco o historii soutěže …

Založena Louisem Havauxem, Concours Mondial Brusel se konal poprvé v dubnu 1994 v.. Bruggách! Ačkoliv tehdy bylo “jen” 861 vzorků (výkon sám o sobě je, že byly shromážděny jen za 2 měsíce), mezinárodní rozsah akce – s 29 účastnickými zeměmi – již byl dán.

V roce 2006 se Condours Mondial rozhodnul rozšířit mezinárodní vliv vycestováním mimo Belgii. Byl to úspěch vzhledem k tomu, že tato iniciativa pokračovala i v dalších letech. Po více jak deset let soutěž cestovala po celé Evropě: Lisabon, Maastricht, Bordeaux, Valencia, Palermo, Luxembourg, Guimarães, Bratislava, Jesolo, Plovdiv a Valladolid. V roce 2018 byl dosažen nový milník, když soutěž vycestovala mimo Evropu a byla hostem v Pekingu v Číně.

Slouží zájmu spotřebitelů …

Najít “správné” víno mezi tisíci produkty dostupných na trhu není jednoduchým úkolem. Ačkoliv vlastní chuť a osobní zážitek jsou stále nejlepším vodítkem, konzument při hledání spolehlivé kvality může mít zcela důvěru v medaile z Concours Mondial de Bruxelles. Soutěž získala svou reputaci pečlivě vybranými hodnotiteli s osvědčenými zkušenostmi.

Organizátoři zajišťují podmínky pro hodnocení na nejvyšší mezinárodní úrovni a investovali do následných kontrol oceněných vín. U vín s prestižní medailičkou Concours Mondial de Bruxelles jsou prováděny kontrolní analýzy. Tyto kontroly jsou prováděny tak, aby si spotřebitelé mohli být jisti, že pečeť „Concours Mondial“ je spolehlivým měřítkem kvality.

Aktuální ročníky

V roce 2019 se CMB konala v Aiglé / Švýcarsko

CMB2019-Press-Kit-EN (pdf)

V roce se CMB 2020 bude konat v Brně / Jihomoravský kraj / Česká republika

 

překlad: Pavel Krška